2018. április 22-én adták át a pécsváradi várban Jó Ember Díjat, melyet idén Szabó Pál Szasó kapott meg (képünkön középen a díjjal). A Káplár László Emlékére Kulturális Alapítvány tizenhárom éve a jelölések alapján olyan embereknek adja a díjat, "akik a szívükkel látva egyszerűen csak teszik a dolgukat, s közben észre sem veszik, hogy milyen sok ember javát szolgálják a széleskörűen értelmezett kultúra területén".
Káplár László, a tizenöt éve, 2003-ban ötvenévesen eltávozott újságíró kolléga, a volt MTI-s, a jó barát, a jó ember nevének és az általa képviselt értékrendnek a megőrzésére jött létre a Káplár László Emlékére Kulturális Alapítvány. A kulturális teljesítmények díjazására az alapítvány a névadó személye előtt tisztelegve létrehozta a Káplár László Jó Ember Díjat – melyet évente egyszer ad ki a kuratórium döntése alapján. A kuratórium olyan személyek jelölését várja minden évben, akik a szívükkel látva egyszerűen csak teszik a dolgukat önzetlenül, és közben észre sem veszik, hogy milyen sok ember javát szolgálják a széleskörűen értelmezett kultúra területén. A Káplár László Alapítvány honlapja a www.joemberdij.hu címen érhető el. A díj Judit Hagner, Németországban élő magyar származású szobrászművész alkotása.
A díj névadója, Káplár László természetbarátként családjával minden évben elment a Zengőre a bánáti bazsarózsa virágzásának idején, ezért a díjátadás is ehhez az időponthoz igazodik. A várban megtartott ünnepséget követően a résztvevők a Zengőre mentek, hogy a bánáti bazsarózsák társaságában emlékezzenek a díj névadójára és köszöntsék a 2018. évi díjazottat, Szabó Pál Szasót, beteg gyermekek segítő támogatóját.
Szabó Pál Szasó (az oklevél tanúsága szerint) a következő miatt érdemelte ki a Jó Ember Díjat: kórházi ápoláson tartózkodó elesett, beteg gyerekeknek önzetlenül támogatást nyújt, adományok gyűjtésével és átadásával, személyes látogatásokkal, gyerekbarát ötletek és módszerek bevezetésével segíti elő lelkiállapotuk, közérzetük javulását, és közvetve gyógyulásukat. Több beteg gyermek életét a kórházi kezelés után is folyamatosan nyomon követi.
Forrás: Káplár László Emlékére Alapítvány
Hozzászólások